1. pl
  2. en

Marta Heinze

w chórze od 2014r. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego-andragog. Obecnie pośrednik pracy. Lubi górskie wyprawy piesze i MTB.

Zuzanna Szewczyk

uczennica Liceum Ogólnokształcącego im.Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Absolwentka klasy fortepianu PSM I st.w Kłodzku.W chórze od 2009r.
Gra w zespole muzycznym w Lądku Zdroju, lubi czytać i słuchać muzyki.
Mieszka w Kłodzku
.

 

Agnieszka Gellert -

zaczyna przygodę z CG, funkcjonariuszka Straży Granicznej - od 2013 r, na emeryturze lub jak kto woli w rezerwie (lepiej brzmi haha), w sezonie letnim - przewodnik po Twierdzy Kłodzkiej, kłodzczanka od urodzenia.

 

Katarzyna Jakubowska -

w chórze od początku istnienia zespołu (1998). Matematyk. Nauczyciel w Gimnazjum w Kłodzku. Wciąż niezastąpiony I sopran choć chciałaby być II altem :D. Wniosła w chór synka Marcinka basa równie niezastąpionego :).

 

Marta Swatek -

w chórze 2001 roku , absolwentka klasy gitary klasycznej PSM I st w Kłodzku. Studentka PPSSW w Poznaniu.

Karolina Brzozowska -

absolwentka Państwowej Szkoly Muzycznej w Kłodzku w klasie skrzypiec. Obecnie studentka AWF we Wrocławiu. Kolejne " dziecko chóralne" CG :) w którym od 1999 roku spiewa jej mama.  Jako uczennica Szkoły Muzycznej uczestniczyła również od dzieciństwa we wspólnych projektach z chórem CG ( m.in. Msza Kreolska A. Ramireza, Stabat Mater GB Pergolesiego) . Jako aktywna chórzystka chóru Concerto Glacensis od 2007 roku

Zosia Sankowska - z chórem CG związana z powodów rodzinnych od 3 roku życia. Jako aktywna chórzystka od 2012 roku. Wrocławska licealistka, ukończyła Gimnazjum Muzyczne we Wrocławiu w klasie fletu Cezarego Traczewskiego. Wolny czas lubi spędzać na korcie grając w tenisa. Niebawem będziemy mogli podziwiać jej grę w tv :) W przyszłości planuje zostać Księżniczką. Uwielbia podróże po świecie z tatusiem.

 

Magdalena Surma - licealistka, w chórze od 2013 roku, mieszka w Kłodzku, w chórze spiewa wraz z mamą :)

Edyta Niebudek - w chórze od 2015 roku, mieszka w Jaszkowej Dolnej.  Mimo licznych zawirowań życiowych cieszy się bardzo że może robić to co lubi,   czyli śpiewać. Jest lekarzem i jest to dla niej przyjemna chwila  relaksu :).

Justyna Janicka -

w chórze od 2013, z wykształcenia filolog języka niderlandzkiego, mieszkanka Dusznik-Zdroju, nie czyta nut, za to czyta między nutami, cieszy się życiem, a o kłopotach może "pomyśli jutro" :)

 

Nicoll Bętkowska -

w chórze od 2014r. Gimnazjalistka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku. Lubi grać na gitarze oraz w siatkówkę.

Justyna Szwed -

w chórze od stycznia 2015 roku. Pracuje na stanowisku ds. architektury i budownictwa w Starostwie Powiatowym w Kłodzku. Śpiew to jej pasja. Mieszka w Jaszkowej Dolnej :)

Jacek Brach - w chórze od 2010 roku. Jubiler. Miłośnik sportów samochodowych, barwnych ubrań oraz dobrej zabawy. Kiedyś ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej w klasie fortepianu :) ....ale kto o tym pamięta....:)

 

Arek Żelazko - w chórze od 2012 roku. Z zawodu ekonomista, specjalista sprzedaży eksportowej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej w klasie akordeonu. Niezastąpiony chóralny logistyk :)

 

Mateusz Czajka - kolejna barwna postać w plejadzie Gwiazd CG :) Słynie z czarującej osobowości i ciętej riposty :) Jako aktywny i wciąż pożądany chórzysta CG od 2008 roku :). Absolwent Szkoły Muzycznej w Kłodzku w klasie skrzypiec. Obecnie kończy studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim i jeszcze nie wie co dalej :). Pasje wokalne rozwija również w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym

 

Jakub Walczak -

Baryton. W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Danuty Paziukówny. Swoje umiejętności kształcił również na seminariach i kursach mistrzowskich, m.in. u Christiana Elssnera (Niemcy), Marcina Habeli (Szwajcaria), Carol Richardson Smith (Niemcy), Janusza Niziołka (Niemcy). Pracował z takimi zespołami jak m.in. Schola Cantorum Posnaniensis pod kierownictwem prof. J. Gałęskiej-Tritt, Cantores Minores Wratislaviensis, Wratislaviense Bach Collegium i in., wykonując muzykę kameralną czasów od baroku do współczesności. Jako solista występował także na takich festiwalach jak Wratislavia Cantans, Międzynarodowe Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Kłodzku, Muzyczny Festiwal Pokoleń im. Edmunda Kajdasza, festiwalu w Krynicy oraz Dusznikach Zdroju w Dworku Chopina. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Chórem Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny.

Wychowanek Kłodzkiego Chóru  Concerto Glacensis. Z radością i największą przyjemnością wciąż bierze udział w projektach realizowanych przez zespół

 

Marcin Jakubowski

w Concerto Glacensis jako czynny chórzysta od 2008 roku choć związany z zespołem od dzieciństwa :) za sprawą mamy Katarzyny, która śpiewa w chórze od momentu jego utworzenia. Ukończył studia Geodezji i Kartografii. Mieszka we Wrocławiu. Zaręczony w romantycznych okolicznościach z Paulinką z chóru :)

 

Tadeusz Michalak - z chórem związany od 2002 roku. Absolwent klasy akordeonu PSM Ist. w Kłodzku. Przedsiębiorca, handlowiec. Miłośnik koni i powożenia zaprzęgami. Własciciel Gryfa :) a także wielu innych stworzeń :) Filar towarzyski zespołu :). Mieszka wraz z żoną Małgorzatą w Ołdrzychowicach Kłodzkich

 

Aleksandra Sankowska -  w chórze od poczatku istnienia zespołu. Z wykształcenia prawnik z aplikacją sądową. Absolwentka klasy fortepianu PSM I st w Bystrzycy Kłodzkiej. Pasjonuje się sztuką : filmem,  malarstwem, muzyką. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wspiera chór we wszystkich większych projektach artystycznych.

Jolanta Surma -  Kłodczanka. Szefowa jednego z oddziałów pewnego banku :) . Z chórem związana od 2010 roku. Złota Medalistka w godzeniu wszelkich obowiązków :) . Do zespołu wciągnęła córkę Magdę :)

Danuta Szewczyk - 

z zawodu rehabilitant, z zamiłowania pasjonatka muzyki, filmu i teatru.
W chórze śpiewała w latach 2007-2010. 

Obecnie prowadzi koncerty wykorzystując siłę SŁOWA jako dodatkowe źródło wzruszeń muzycznych

Agnieszka Mereszczowska -   w chórze od 2014 roku. Z zawodu przewodnik turystyczny, obecnie kierownik w firmie kosmetycznej. Zaraża uśmiechem i pozytywną energią :) Pseudonim Adelka ;)

 

Arkadiusz Wojtyła - Jeden z inicjatorów powstania chóru CG, od początku istnienia zespołu zaangażowany w jego działalność. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce, magister stosunków międzynarodowych (specjalizacja dyplomatyczna), absolwent klasy organów prof. Romualda Sroczyńskiego. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego; wykłady gościnne na Universitá degli Studi di Genova. Autor prac poświęconych sztuce baroku publikowanych w kraju i za granicą. Żyje sztuką i uwielbia widowiska z częstą zmianą dekoracji :)

Wojciech Idczak - lekarz psychiatra a także pilot wycieczek, przewodnik sudecki.  Chórzysta Concerto Glacensis od 2001 roku. Obecnie wspiera zespół w większych projektach artystycznych. Absolwent klasy gitary PSM I st w Kłodzku.

 

Justyna Dobrowolska -

w chórze od 2011 roku, studentka politologii  na Uniwersytecie  Wrocławskim. Kocha scenę i śpiew ze wzajemnością :). Swój niebywały temperament przekuwa w żywiołowe prezentacje wokalne :) . Obecnie z racji studiowania mieszka we Wrocławiu ale wciąż bywa w Kłodzku na próbach :)  No i ważna informacja : jest siostrą Dominika z którym tworzą mega zgrany muzyczny tandem :)

 

Marek Chmielowiec - lekarz internista, pracuje w szpitalu w Polanicy Zdrój. Zaczyna szlify wokalne w chórze CG do którego przystąpił w grudniu 2014. Sumiennie ćwiczy co utrudnia nieco życie rodzinie :) . Twierdzi, że leczenie ludzi jest łatwiejsze :).  Mieszka z żoną i trójką dzieci oraz psem w Kłodzku.

 

Sławomir Sularczyk - tenor marzący o karierze w basach :). Ale nic z tego póki co....:). Z wykształcenia politolog, pasjonuje go historia oraz wspólczesna muzyka chóralna. Wrażliwy na piękno we wszystkich jego przejawach :) Mieszka wraz z rodziną w Kłodzku.

Basia Warchał - z wykształcenia pielęgniarka, z zamiłowania florystka :). Prowadzi   "Kwiaciarnię u Michała" w Bystrzycy Kłodzkiej. Ukończyła klasę akordeonu i fortepianu w PSM Ist w Bystrzycy Kłodzkiej. Przygodę z chórem rozpoczęła w 2014 roku.

Paulina Jakubowska - magister inżynier budownictwa bardziej z wykształcenia niż z zamiłowania :) Ukończyła klasę fortepianu w PSM I st w Kłodzku. Płynnie przeszła z chóru dziecięcego PSM w szeregi Concerto Glacensis z kórego składem związna jest od 2005 roku. Lubi oglądać bajki Disneya i organizować czas innym.Pomieszkuje we Wrocławiu ale wciąż wraca sercem do Kotliny. Zaręczona w romantycznych okolicznościach z Marcinkiem z basów :)

 

 

Rafał Dudek - lekarz. Bradzo zapracowany i nieustannie oczekiwany i potrzebny chóralny tenor :). Z chórem CG związany trwale od 2002 roku. Mieszka w Kłodzku wraz z żoną Moniką z altów :) oraz dwójką dzieci.

 Maja Żelazko - gimnazjalistka rozpędzająca się już w stronę liceum :). Próbuje śpiewać w chórze CG od 2014 roku. Przez 8 lat trenowała taniec towarzyski osiągając klasę "D". Kocha konie. Mieszka w Bystrzycy Kłodzkiej.

Anna Bartkiewicz - Brzozowska -  absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nauczyciel w PSM I st w Kłodzku. Z chórem  Concerto Glacensis związana od 1999 roku,  od 2010 roku jako etatowy korepetytor zespołu. Od roku 2013 pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia " Concerto Glacensis". Poza muzyką pasjonatka narciarstwa , spacerów po górach oraz jazdy konnej. Mieszka w Kłodzku. Prywatnie mama Karolinki z sopranów :)

Klaudia Lutosławska - Nowak -  z wykształcenia historyk. Milośniczka sztuki we wszelkich jej przejawach :). Z chórem nieprzerwanie związana od 1999 roku. Przez wiele lat aktywnie wspomagała dyrygenta w pracach organizacyjnych jako prezes chóru a także prezes Stowarzyszenia Concerto Glacensis. Mieszka w Kłodzku.

Monika Dudek -  lekarz stomatolog. Mieszka i pracuje w Kłodzku. W Concerto Glacensis od 2000 roku z przerwami zafundowanymi przez potomstwo :). Wciąż przy nadziei iż uda się wrócić na stałe w szeregi altów. Przywiodła chórowi cenny prezent w postaci męża - tenora Rafała :).

Monika Łukaszczyk -  pielęgniarka, specjalista hirudoterapii i larwoterapii. Ukończyła  PSM I st. w klasie fletu. W CG od 2008 roku. Uzależniona od śpiewania miłośniczka zwierząt i robactwa wszelkiej maści. Przygarnie wszystko co się rusza :). Dyrygentka zawdzięcza jej psa imieniem Pipi :). Mieszka z całą menażerią i pijawkami w Kłodzku. Mąż i dzieci jeszcze się mieszczą w domu :).

Krystian Sęga - ekonomista, co absolutnie nie oznacza nudnego księgowego :) Stara się realizować wiele pasji życiowych. Poza śpiewem lubi wycieczki i  jazdę na rowerze. Kocha Kotlinę Kłodzką a zwłaszcza swoje miasto - Bystrzycę :) ma zapędy samorządowe które realizuje z powodzeniem . Ma również nadzieję na wprowadzenie w chóralne alty żony Magdaleny aby móc spiewać w domu na 2 głosy :)

Natalia Domańska - Licealistka. Fanka gór kochająca śpiewać. Rozpoczyna swoją edukację chóralną :)

Mirosław Marek - policjant. Zawsze zwarty i gotowy. Na próbach zawsze posiada nuty, ołówek i zakreślacz - co wcale nie jest takie oczywiste :) W chórze CG od 2010 roku. Oprócz śpiewu pasjonuje się ogrodnictwem. Słynie z najlepszych przetworów  i domowego wina w okolicy :). Z żoną Edytą oraz dziećmi mieszka w Kłodzku

Kamila Drofiszyn - chóralnie Kamuta - przyjaciółka Iwuty :), anglistka, nauczycielka w jednej z kłodzkich szkół. W chórze od 2004 roku. Znana z wybuchowego temperamentu i poczucia humoru :). Obecnie na chwilowym urlopie wokalnym z powodu narodzin córki Hani :).

Nina Szebla-gimnazjalistka, wkrótce licealistka :). W chórze CG śpiewa od 2012 roku aczkolwiek z chórem związana od dzieciństwa poprzez tatę - tenora :). Mieszka w Starym Wielisławiu, pasjonują ją języki obce.

Agnieszka Tarnawska - s. Wojciecha OP- zakonnica Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika do którego wstąpiła po ukończeniu PSM II st w Opolu w klasie fortepianu. Absolwentka Instytutu Muzykologii KUL , specjalnośc : muzyk kościelny w zakresie gry organowej. Obecnie pracuje w jako organistka przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Warszawie. Prowadzi Chór Parafialny Jubilate Deo oraz dziecięcą scholę. Interesuje się liturgią i muzyką liturgiczną ze szczególnym uwzględnieniem chorału gregoriańskiego.  Współpracuje ze śpiewakami Warszawskiej Opery Kameralnej, muzykami Filharmonii Narodowej, oraz nauczycielami warszawskich szkół muzycznych.

"Czas spędzony w Concerto Glacensis wspominam bardzo miło. To doświadczenie dało mi możliwość zetknięcia się z różnorodnym repertuarem muzycznym. Zdobyłam także podstawy emisji głosu i to procentuje w mojej codziennej pracy do dziś."

Marcin Tarnawski -  Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończył
studia w zakresie gry na skrzypcach w klasie prof. Marcina Baranowskiego, w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Elżbiety Wiesztordt, oraz – z wyróżnieniem – w zakresie gry
na skrzypcach barokowych w klasie Irmgard Schaller. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznanych artystów tj.: Jacqueline Ross, Pauline Nobes, Simon Standage, Irmgard Schaller, Gunar Letzbor, Markus Möllenbeck, Michael Schmidt-Casdorff, Frank de Bruine, Anton Birula.
Obecnie muzyk orkiestrowy Opery Nova w Bydgoszczy oraz wykładowca w Katedrze Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej AM w Bydgoszczy. Koncertuje w Polsce i zagranicą będąc członkiem
zespołów muzyki dawnej Laboratoire de la Musique oraz Intemperata jak również kwartetu
smyczkowego Raffa.
Od 2011 roku jest wykładowcą Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie w zakresie gry orkiestrowej i kameralistyki.
W 2007 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wraz z zespołem Laboratoire de la Musique uhonorowany został II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności podczas XI Konkursu im. Biagio Mariniego w Neuburgu (2010) oraz nagrodą główną w konkursie Koncert na lunch w ramach XII Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy (2011).
Jest również Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej
.

http://www.intemperata.com/polski_info.10.html#polski%20home

 

https://www.facebook.com/intemperata

Samanta Kobak W chórze CG w latach 2004 – 2007 – absolwentka klasy fortepianu mgr Katarzyny Mąki PSM I st. w Kłodzku. Obecnie studentka roku dyplomowego  Akademii Muzycznej we Wrocławiu -specjalność fortepian oraz Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Pasję z dzieciństwa kontynuuje jako chórzystka Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod dyrekcją dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny. Gościnnie wystąpiła z Chórem Narodowego Forum Muzyki podczas festiwalu Warszawska Jesień (2013).
 

Marzena Frankowska

studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Marzy o pracy w operze. Ma za sobą wiele występów chóralnych i solowych wraz z chórem Concerto Glacensis, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki wokalne.

 

Karolina Opalińska - Absolwentka Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej oraz Psychologii Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. Pracuje jako nauczyciel w gimnazjum dwujęzycznym w Kłodzku. Prowadzi również własną firmę English Chat Room. W chórze od 2007 roku.

 

Szymon Ligas- student Politechniki Wrocławskiej. W chórze od 2011 roku. Obecnie na chwilowym urlopie w celu ogranięcia spraw naukowych :) ale bardzo oczekiwany z powrotem....w końcu jeden z FILARÓW :)

Piotr Szymusiak- nauczyciel języka angielskiego. Obecnie na chwilowej - mamy nadzieję -  emigracji. Z chórem CG związany od 2012 roku.

Joanna Półtoranos- chórzystka CG od początku istnienia zespołu. Aktywnie wspomagała powstanie chóru.  Aktorka i reżyserka. Prowadzi zajęcia  Teatru Małych Form w domu kultury w Kłodzku.

Dominik Jarocki - chórzysta CG od 2008 roku. Wcześniej spiewał w chórze dzieciecym PSM. Absolwent klasy fortepianu PSM w Kłodzku. Obecnie student Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz drugiego kierunku na Akademii Muzycznej we Wrocławiu gdzie kształci się w zakresie dyrygentury chóralnej. Założył swój zespoł wokalny Piu Mosso przy katedrze muzykologii UW. Obecnie również członek Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.  Osobisty brat Justyny z altów  :) z którą na scenie tworzą wspaniałe kreacje artystyczne

Maciej Koba - chórzysta CG od 2008 roku. absolwent klasy fortepianu PSM I st W Kłodzku. Student stomatologii na Akademii Medycznej w Łodzi. Obecnie z racji odległości studiowania na urlopie. Wspomaga chór w razie możliwości :) . Wszyscu mamy nadzieję na zmianę lokalizacji jego studiowania na Wrocław i powrót na stałe w szeregi basów :)

Maja Krawczyk - studentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W chórze od wczesnego dzieciństwa :) Rozpoczęła edukację wokalna jako 8- latka w chórze PSM z którego płynnie przeszła w 2004 roku do Chóru CG. Absolwentka klasy fortepianu PSM w Kłodzku. Pełna energii , kreatywności. Fascynuje ją upiększanie ludzi :) stąd dodatkowa edukacja w zakresie wizażu. Obecnie na chwilowym urlopie ze względu na stypendium naukowe na Uniwersytecie w Wilnie. .

Krzysztof Mąka -  w chórze od początku istnienia zespołu do 2011 roku. Historyk, nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku.  Prezes Stowarzyszenia Concerto Glacensis w latach 2009 - 2012. Przez wiele lat aktywnie pracował na rzecz działan artystycznych podejmowanych przez zespół.

Irena Szpytma -  dla przyjaciół Isia :) W chórze od początku istnienia zespołu do 2005 roku. Polonistka, miłosniczka sztuki, matka czwórki pięknych dzieci :) . Mieszka z rodziną we Wrocławiu.

Małgorzata Klindwort (Czyszczoń) - w chórze  CG  w latach 1999 - 2005 .  Abslowentka klasy fortepianu PSM w Kłodzku.  Magister finansów, absolwentka SGH w Warszawie.   Pracuje w firmie Pandora jako supervisor backoffice. Mieszka w Hamburgu .

Izabela Piaskowska -  śpiewała w chórze CG w latach 2006 – 2010. Menadżer kultury, animator, artysta rękodzielnik, twórczyni Kłodzkiego Miejsca Twórczego . Trener symboliki ciała i dynamiki ruchu według Detlefa Kapperta. Występuje w teatrze tańca Hunam Sensual Project i pasjonuje się odtwórstwem historycznym. Mieszka i działa w Kłodzku.

Martyna Legan  - w chórze w latach 2009-2012, obecnie studentka Gospodarki Przestrzennej oraz Niderlandystyki we Wrocławiu. Zainteresowania - języki obce, fantastyka, cosplay.

Alicja Borkowska (Jakubaszek)  - w chórze w latach 1999-2004, absolwentka klasy fortepianu PSM I st w Kłodzku. Ukończyła socjoliogię na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie mieszka wraz mężem i dwójką dzieci w Poznaniu.

Marzena Skwark (Barańców)  - w chórze w latach 1999-2004, absolwentka klasy fortepianu PSM I st w Kłodzku. z wykształcenia anglistka. Nauczyciel gimnazjum w Jugowie. Mieszka wraz z rodziną we Włodowicach.

Maciej Załuski rehabilitant z duszą ,  talentem i urodą rockmana :) Niezastąpiony oprawca artystyczny chóralnych bali :) Tworzy na scenie niezapomniane kreacje artystyczne . Niestety zwiększył ostanio dystans od Kłodzka przeprowadzając się z żoną i córką do  Niemiec. Ale dociera do Kłodzka wspierając chór kiedy trzeba :)

 Weronika Siecińska (Flis) -  w chórze CG w latach 2000 - 2004. Absolwentka klasy skrzypiec PSM w Kłodzku . Mieszka z rodziną w Londynie, pracuje jako stylistka fryzur.

 Anna Sarkowska - ukończyła  historię i filologię rosyjską na Uniwersytecie Wrocławskim . Absolwentka PSM w Kłodzku w klasie gitary. Z chórem CG związana w latach 2000 - 2005. Pracuje jako BDM, co na ludzki język można przetłumaczyć jako kierownik/manager ds. rozwoju :). Mieszka we Wrocławiu 

Natasza Bogacz - Starsza "Siostra B" :) w chórze CG w latach 2004 - 2009. Od dzieciństwa w chórze PSM. Absolwentka klasy fortepianu PSM w Kłodzku. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, obecnie studiuje i mieszka w Oslo.

Bogusław Szpytma - z wykształcenia polonista. Poeta.  W pracy zawodowej w różnych rolach :). Z chórem CG wokalnie związany w latach 2000 - 2007. Przez wiele lat pełnił funkcję  managera zespołu pomagając w organizacji artystycznych przedsięwzięć Concerto Glacensis oraz w promocji chóru. 

Anna Olkiewicz studiowała na wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W chórze CG z przerwami od 2008 roku. Pracuje na kierowniczym stanowisku w firmie MOUNATIN produkującej odzież sportową. Mieszka wraz córką i synem w malowniczej Ławicy nieopodal Kłodzka

Barbara Krzywiecka - lekarz stomatolog, specjalista endodoncji, wykładowca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Absolwentka klasy fortepianu PSM Ist w Bystrzycy Kłodzkiej. Z chórem CG związana z przerwami od roku 2000. Muzyka jest jej wielką pasją. Obecnie uczestniczy w większych projektach artystycznych podejmowanych przez zespół. Mieszka we Wrocławiu wraz z trójką muzykujących dzieci.

Marta  Bogacz - Młodsza "Siostra B" w chórze CG w latach 2005 - 2012. Od 8 roku życia spiewa :) Początkowo w chórze PSM z którego przeszła w szeregi CG. Absolwentka klasy skrzypiec PSM w Kłodzku. Ukończyła biologię na Uniwersytecie we Wrocławiu, obecnie podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie w Heidelbergu co uniemożliwiło jej uczestnictwo w życiu Concerto Glacensis  i jest to wielka strata dla zespołu :( .

Iwona Maksylewicz- dla przyjaciół  Iwuta , przyjaciółka Kamuty :) . Wychowanka kłodzkich chórów PSM i CG -  spiewajaca od dzieciństwa. Absolwentka klasy fortepianu PSM w Kłodzku. W Concerto Glacensis czynnie w latach 2003 - 2010  choć wciąż z sentymentem do niego wraca :). Obecnie - pracująca w Warszawie specjalistka w zakresie reklamy . Kocha muzykę nieustająco :)

Rafał Janicki-  związany z chórem od początku istnienia zespołu , jeden z inicjatorów jego powstania. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kórym się doktoryzował i jest również pracownikiem naukowo - dydaktycznym na wydziale chemii. Ukończył klasę fortepianu i skrzypiec w PSM I st w Bystrzycy Kłodzkiej a także klasę altówki barokowej w PSM II st we Wrocławiu. Osiadł na stałe wraz z żoną i dziećmi w Oleśnicy. Uczestniczy w najważniejszych projektach oratoryjnych CG oraz służy radą  i dobrym słowem w kwestiach artystycznych :)

Maja Hreczuk- chórzystka w latach 2011 - 2014. Licealistka. Pasjonuje ją fotografia i modeling.

Magdalena Malika Matkowska- chórzystka w latach 2002-2004. Absolwentka klasy fletu PSM Ist. w Kłodzku a także filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od dzieciństwa spiewa zdobywając liczne nagrody i wyróznienia na konkursach i festiwalach piosenki. Wraz z siostrą Justyną tworzą  duet Siostry Matkowskie. Z pochodzenia pół Romka - pół Polka - muzykę cygańską ma we krwi.  Była jedną z solistek  Cygańskiego Teatru Muzycznego "Terno" w Gorzowie Wielkopolskim pod kierownictwem Edwarda Dębickiego. Od 2012 roku występuje wraz z siostrą z własnym programem artystycznym, czego efektem jest spektakl muzyczno-taneczny "Romanse w cieniu skrzypiec". Artystka współpracuje ze znakomitymi polskimi muzykami. Obecnie realizuje program z udziałem krakowskich artystów pod kierownictwem skrzypka Michała Półtoraka z Piwnicy Pod Baranami.

https://www.facebook.com/siostrymatkowskie?fref=ts

Ewa Żurakowska- absolwentka wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Laureatka stypendium Ministra Kultury - program Promocja Tworczosci. Obecnie pisze doktorat na Akademii Teatralnej w Pradze - muzyka tradycyjna i jej zastosowanie w teatrze współczesnym. Zajmuje sie teatrem site specific oraz folklorem slowianskich i balkanskich kregow kulturowych . Wokalistka zespołu KORJEN . Z chórem CG związana przez kilka pierwszych lat działaności zespołu.

https://www.facebook.com/pages/Korjen/340260259400372?fref=ts

Agata Pawłowska- absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Z chórem Concerto Glacensis związana jako aktywna chórzystka w latach 1999 - 2008. Obecnie wspiera chór w dużych projektach oratoryjnych. Mieszka we Wrocławiu a także pracuje tam na stanowisku PR&Marketing Manager w branży IT :)  ( technologie informacyjne).

Anna Dytry- sopran

Solistka Państwowej Opery w Starej Zagorze ( Bułgaria) Jest absolwentką klasy śpiewu Kaludi Kaludova w Nowym Bułgarskim Uniwersytecie w Sofii. Ukończyła również klasę skrzypiec w PSM I st. w Bystrzycy Kł. oraz klasę śpiewu w PSM II st. w Nysie. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi oraz filharmoniami w Bułgarii i w Polsce. Uczestniczyła w wielu festiwalach :„Viva il canto” - Cieszyn, „Opera Open -Warszawa”, „Wieczory u Telemanna”– Pszczyna”, „Antyczny Teatr” - Plovdiv, Bułgaria, „Bansko Fest” - Bułgaria, „Augusta Trajana” - Stara Zagora, Bułgaria i in.

Do najważniejszych osiągnięć zalicza koncert podczas audiencji papieża Jana Pawła II w Watykanie (2006 r.), występ podczas uroczystości rozdania nagród teatralnych i filmowych „Ikar 2010” w Sofii.

W lutym 2010 r. otwarła Rok Chopinowski w Bułgarii cyklem koncertów z pieśniami kompozytora.

Koncertowała w Rumunii (Bukareszt), Austrii (Wiedeń), Holandii (Amsterdam, Maastricht), Słowacji (Bratysława).

W jej repertuarze znajdują sie takie partie jak: Mikaela (G. Bizet „Carmen”), Tatiana (P. Czajkowski „Eugeniusz Oniegin”), Jolanta (P. Czajkowski „Jolanta”), Mimi (G. Puccini „Cyganeria”), Tosca (G. Puccini „Tosca”), Liu (G. Puccini „Turandot”), Cio -Cio -San (G. Puccini „Madama Butterfly”), Elisabetta (G. Verdi „Don Carlo”), Leonora (G. Verdi „Trubadur”), Desdemona (G. Verdi „Otello”), Giulietta (G. Verdi „Dzień królowania”).

Z chórem CG związana w pierwszych latach działalności, wspomagała zespół w utworach oratoryjno - kantatowych. Współtworzyła kameralny zespół studencki Studio 27 zbudowany przez kilkorga chórzystów CG ( Arkadiusz Wojtyła, Rafał Janicki, Marcin i Agnieszka Tarnawscy, Magdalena Kulig)  - pasjonatów muzyki dawnej . Prywatnie żona  swiatowej klasy tenora i pedagoga -  Kaludi Kaludova, na stałe mieszka w Warnie.

https://www.facebook.com/anna.dytry?fref=ts

Dorota Kownacka ( Panek) - sopran

Absolwentka wydziału wokalnego Akdemii Muzycznej w Łodzi z chórem Concerto Glacensis związana jako licealistka w pierwszych latach działalności zespołu ( 1998 - 2002). Z chóru popłynęła na szerokie muzyczne oceany :). Ukończyła także klasę fletu w PSM Ist w Bystrzycy Kłodzkiej.

Piotr Kret - jeden z pierwszych chórzystów. W stałym składzie CG od 1998 do 2004 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Zuzanna Kowalska - chórzystka pierwszego składu CG w którym spiewała przez pierwsze kilka lat istnienia zespołu. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim . Obecnie mieszka i pracuje w Londynie.

Coś więcej o nas 

Magdalena Petlak

Urszula Żołubak

Juliusz Wesołowski